NaturalSwiss
Antiparazita táplálékkiegészítő
Kizárólag természetes anyagokat tartalmaz, vegetáriánus étrendnek is megfelel
110 db növényi kapszula
A Parasic® 13 különleges hatású gyógynövény keveréke. A felnőtt szervezetre nincs megterhelő hatása, ezért biztonságosan alkalmazható.
Nem tartalmaz búzát, koffeint, szóját, kukoricát, cukrot, tojást, tejet, tartósítószereket és színezéket.
A táplálék kiegészítő használata nem helyettesíti a változatos, egészséges étrendet és a rendszeres testmozgást. Az eredmények egyénenként eltérőek lehetnek, és nem garantáltak. Gyermekek elől elzárva tárolandó! Ne lépje túl az ajánlott adagolást!
Figyelmeztetés: Nagyon fontos, hogy egy kismama ne kezdjen bele a méregtelenítésbe, mert a véráramon keresztül a fejlődő magzathoz sok méreganyag jut el, amik szoptatós anyuka esetében pedig kiválasztódnak az anyatejben, és ez által kerülnek a baba szervezetébe. Ez nem azt jelenti, hogy kismama vagy szoptatós anyuka nem élhet egészségesen, sőt, ez lenne a cél, de a méregtelenítést a várandósság előtti időszakra és a szoptatás utánra kell időzíteni. A 18 éven aluli gyermekeknek azért nem ajánlott a méregtelenítő kúra mert nem tudnák az ehhez szükséges ivóvízfogyasztást betartani.
Összetevők hatásai:
TÖKMAG
(Cucurbitae semen) Féreghajtó hatású kukurbitin tartalma kompromisszumok nélkül száll harcba a bélférgekkel, különösen hatékony a galand férek ellen. A tökmagban található olaj a legértékesebb növényi zsírok közé tartozik, amely jelentősen befolyásolja a szállító folyamatok, enzimreakciók, sejtbéli immunreakciók működését a szervezetben.
FOKHAGYMA
(Allium sativum) A fokhagyma gazdag B és C vitaminban, valamint ásványi anyag (bróm, kobalt, jód, magnézium, szilícium és cink) tartalma is jelentős. Fogyasztása fokozza az immunrendszer működésének hatékonyságát. Rendkívüli tulajdonsága az, hogy stabilizálja a vérnyomást, így csökkenti a szívbetegségek kialakulásának veszélyét. Eredményesen használható a bélférgek ellen is.
HOMOKI SZALMAGYOPÁR
(Helichrysum Arenarium) Az Eurázsiai kontinensen elterjedt gyógynövényt évezredek óta használják, májvédő, epeműködést támogató, koleszterinszint-csökkentő valamint antimikrobiális, gombaölő és féregűző hatása miatt. Hatóanyagai között a flavonoidok mellett a kvercetin, szaponinok és az arenarin komplexek is megtalálhatók. Görcsoldó hatása miatt emésztési problémákra is ajánlják, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt pedig főleg kozmetikumokban, külsőleg alkalmazzák.
FEKETE BALZSAMDIÓ
(Terminalia Chebula) Az Ayurvédikus gyógyítás egyik alapvető gyógynövénye, a tibetiek a gyógyszerek királyának nevezik, mivel kitisztítja a méreganyagokat és elősegíti az egészséges szövetek fejlődését, a szervezet gyógyulását. Szélhajtó, emésztést segítő, vérzéscsillapító és fekélyesedést és krónikus hasmenést csökkentő hatása miatt igen népszerű, de bizonyítottan csökkenti a mellkasi fájdalmakat a vérnyomást és a koleszterinszintet is. Újabban ismét a kutatások középpontjába került erőteljes vírusellenes hatása miatt.
AMLA
(Emblica Officinalis) Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövény, habár a növény egésze gyógyhatású, leginkább jellegzetes gyümölcsét használjuk. Amellett, hogy csökkenti a vércukor- és koleszterinszintet, igen magas a C-vitamin tartalma, antioxidánsai miatt hatása a zöld teával vetekedik. Kiemelkedő vértisztító és érvédő hatással rendelkezik, egyik hatóanyaga, a minoxidil pedig élet-meghosszabbító hatásával hívta fel magára a tudományos élet figyelmét. A hagyományos indiai gyógyászatban többek között torokbetegségek, vérzések valamint bakteriális, vírusos vagy gombás fertőzések kezelésére és megelőzésére használják.
SZENT BAZSALIKOM
IZSOPFŰ KIVONAT
(Hyssopus officinalis) A mai herbalisták az izsópot megfázásokra, köhögésekre, hörgőhurutra, szélszorulásra, emésztési zavarokra, menstruáció elősegítésére, valamint epilepsziás rohamok kezelésére ajánlják. Gyomorerősítő, továbbá izzadást csökkentő hatása is van. Az izsóp már az ókorban ismert gyógynövény volt, a Füveskönyv szerint: "nehéz lélegzetvételt gyógyít, gilisztát megöl a gyomorban".
ÉDESKÖMÉNY
(Foeniculum vulgare) Az édeskömény fűszer és gyógynövény is egyben. A gyógyászatban köhögés elleni, görcsoldó, szélhajtó és étvágyjavító hatását használják. Egyes nőgyógyászati problémák kezelésében is segítség lehet.
KAKUKKFŰ
ÖRMÉNYGYÖKÉR
(Inula helenium) Ez a gyógynövény különös sokoldalúsága miatt közkedvelt a herbalisták körében. Étvágytalanság, vesebántalmak, epebántalmak, bélférgek, asztma, valamint magas vérnyomás ellen alkalmazzák. Az illóolaja vizelet- és epehajtók alapanyaga. Elpusztítja a gennykeltő baktériumokat, így a húgyutak fertőtlenítésére is használható. Elősegíti a menstruációt.
SZEGFŰSZEG
ZSÁLYA
(Salvia officinalis) A zsálya a gyógyászatban jól használható illóolajat, cserzőanyagokat, diterpéneket, és flavonoidokat tartalmaz. Sokféle hatóanyagának köszönhetően a legkülönbözőbb bántalmakra alkalmazható. A zsálya gyulladás- és izzadáscsökkentő hatással rendelkezik. Kivonata öblögető szerként alkalmazható fogínygyulladás, száj- és garatnyálkahártya-gyulladás ellen. A zsálya a légzőszervi megbetegedésekre is az egyik legjobb gyógynövény. Belsőleg történő alkalmazása felfúvódás és emésztési zavarok kezelésére ajánlott.
LÓSÓSKA
(Rumex) A növény termésében és a leveleiben főként flavonoidok, a gyökereiben pedig antrakinon-származékok és cserzőanyagok a fő hatóanyagok. A termések és a magvak esetében elsősorban antimikrobiális hatása ismert. A gyökereknek a bennük található hatóanyagok arányától függően az antimikrobiális hatás mellett gyomorerősítő, emésztésjavító, és hashajtó hatásuk is lehet.
Használat:
Figyelmeztetés! Mindent megteszünk azért, hogy a termékleírások pontos adatokat tartalmazzanak, de sajnos előfordulhat, hogy a gyártók előzetes bejelentés nélkül változtatnak a csomagoláson vagy az összetételen, ezért a képek és leírások tájékoztató jellegűek. A termékleírásban szereplő adatokért nem tudunk felelősséget vállalni.Ha értend-kiegészítőt vásárol, ne felejtse el, hogy a termék fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.